Frankfurter Sosis

Frankfurter Sosis Nedir ?

Almanya’nın Frankfurt’a bağlı Main şehrinde üretimine başlanması nedeni ile bu ismi almıştır. İnce ve uzun olarak üretimine başlanan Frankfurter sosis, zaman içerisinde farklı formlarda da üretilmiştir. Yurt dışında domuz eti kullanılarak yapılsa da, Almanya’da bulunan yoğun müslüman nüfusu sebebiyle dana etinden üretimine başlanmış ve bu şekilde üretimi de her geçen gün yaygınlaşmıştır. Dünyanın en bilinen sosisli sandviç türlerindendir. İngiltere ve Amerika’da benzer görünümdeki sandviçler “hot dog” olarak anılmaktadır. Bazı bölgelerde “Wurst” veya “Wiener” isimleriyle de bilinmektedir.

Frankfurter Sosis

Neden Dr.Sosis’in Dana Frankfurter Ürününü Denemeliyiz?

Dünyada ve piyasada bulunan birçok sosiste bağırsak kılıf mevcuttur. Sosisin yapım aşamasında şeklini alması için kullanılan kılıftan farklı olarak bu bağırsak kılıf sosisin dış kısmında yer alır ve tüketim esnasında kişiye göre çıkartılması / soyulması gerekebilir. Bazı bünyelerde bağırsak kılıfın sindirimi midede probleme yol açmaktadır.

Oysa ki Dr.Sosis – Dana Frankfurter ürününde bağırsak kılıf kesinlikle YOKTUR. Böylece slogan olarak kullandığımız MİDE DOSTU tanımı gerçek hale gelmektedir. Midesinde çeşitli rahatsızlıklar bulunan kişiler güvenle tüketebilmektedirler.

Üretici firmaların çoğu ürünün raf ömrünü uzatmak için çeşitli katkı maddeleri kullanmaktadırlar. Bu katkı maddeleri sayesinde et, rafta 8-9 ay hatta 1 yılı bulan sürelerde bozulmadan saklanabilir. Ancak bu katkı maddeleri bünyede bazı sorunlara yol açmaktadır. Bu sebepten ötürü tüketen kişinin mide ve bağırsaklarında farklı problemler yaratması mümkündür.

Oysa ki Dr.Sosis Dana Frankfurter ürünlerinde katkı maddesi kesinlikle YOKTUR. Raf ömrü diğer piyasa ürünlerinin aksine maksimum 3 aydır. Ürünün satışı esnasında paket olarak alan her tüketiciye mutlaka bu bilgi söylenmektedir. 4’lü veya 6’lı paketlerimizden alan her tüketiciye kullanım ve saklama koşulları teker teker anlatılmakta ve “piyasa sosisi” ile arasındaki fark üstüne basa basa belirtilmektedir.

Mutlaka fark etmişsinizdir ki herhangi bir markette sosislerin durduğu reyona gittiğiniz zaman sizleri yanyana duran yüzlerce paket “aynı renkte” sosis karşılar…pembe rengin hakim olduğu bu reyonlarda uygun fiyatlı sosisler sizlerin almanızı beklemektedir. Peki hiç düşündünüz mü? Bir hayvandan elde edilen etin tümünün, hem de koca bir market reyonunu kaplayacak kadar yoğun bir şekilde aynı renk olması ne kadar mümkün olabilir? Bu kesinlikle mümkün değildir. Üretici firmalar görsel olarak albenisi olduğunu düşündükleri için üretim aşamasında sadece 1 damla “yapay” renklendirici ile tonlarca ürünü tek renk haline getirebilmektedirler. Genelde E128 teknik ismi ile çoğunluk tarafından bilinmeyen bu “yapay” renklendiriciler birçok ülkede kesinlikle yasaklanmıştır. Ayrıca çocuklar için kesinlikle zararlı olduğu da bilinen bir gerçektir.

Oysa ki Dr.Sosis Dana Frankfurter ürünlerinde “yapay” renklendirici madde kesinlikle YOKTUR. Firmamız ürünlerinden daha önce denemiş veya görmüş olanlar bilir ki, paket içerisinde yan yana durup yer alan sosislerin bile renkleri birbirinden farklı olmaktadır. Üretim aşamasında Frankfurter sosislerin fümelenmesi sayesinde ton farkları dışında hiçbir şekilde rengi ile oynama söz konusu değildir. Fümelenme işlemi bazı sosislere yoğun, bazılarına da az denk geldiği takdirde bir tek bu ton farkı söz konusudur. Bu sebepten ötürü bir diğer sloganımız olan ÇOCUK DOSTU tanımı yine gerçek hale gelmektedir. Çocuklarımızın çok sevdiği ve onlara güvenle yedirebileceğimiz yegane sosis. içerisinde bu maddelerin yer almadığı bir ürün olmalıdır.

Ürünlerimiz sade, cheddarlı ve gravyerlidir. Talep doğrultusunda farklı mamuller de zaman zaman üretilmektedir. Cheddar ve Gravyer peynirlerinin üretim aşamasında küp şeklinde doğranıp sosisin içerisine enjekte ediliyor olması sayesinde tüketiciler gerçekten peynirin tadını alabilmektedirler. Bazı üreticiler peyniri, üretim esnasında et ile birlikte karıştırıp sunmaktadır. Ancak bu durumda sosisin tadı farklılaşmaktadır. Firmamızın kullandığı teknikte ise cheddar ve gravyer peynirinin akışkanlığı tüketim esnasında bariz bir şekilde fark yaratmakta ve tüketen kişinin görsel olarak da yediği üründen keyif almasına yol

Ürünlerimiz %100 yerli mamüllerden yapılmaktadır.  Üretim tesislerimiz İstanbul’da bulunmaktadır. Kullanılan et yine %100 danadır ve döş bölgesinden üretilmektedir. İçerisindeki baharatlar herhangi bir katkı maddesi içermemektedir.açmaktadır.

 

Sosis ile kaç farklı ürün sunuyoruz

Acıktıran Görseller

Ürün Galerisi

Sadece “sosis” ile sizlere sunduğumuz ürünlerimizden bazı kareler… Acıktınız mı? O halde hemen bize ulaşın…